Yardstickregatten

SCE Blaues Band 2011

Pl Pkt Name Club Boot
1 1 König, Elisa SCE Star-Boot
2 2 Rohrbach, Andreas SCE Star-Boot
3 3 Koch, Karl-Heinz SCE Kielzugvogel
4 4 Büse, Robert SCE Europe
5 5 Kleine, Frieder SCE Star-Boot
6 6 Schäfers, Christian SCE Laser Standard
7 7 Hauer, Heinrich ESV 86 H-Boot
8 8 Bohland, Peter ESV 86 Finn-Dinghy Alumast
9 9 Barie, Stefan SCAS Soling
10 10 Geisler, Winfried ESV 86 Soling
11 11 Schäfers, Kai YCWA FD
12 12 Roesen, Klaus SCE Star-Boot
13 13 Brack, Achim SCE Surprise
14 14 Schander, Joachim SCE Surprise
15 15 Suck, Karl SCE Star-Boot
16 16 Heller, Gernot SCE Soling
17 17 Kobus, Frank SCE Kielzugvogel vor 1978
18 18 Büchling, Axel SCE Soling
19 19 Rischard, Jan SSGE Soling
20 20 Hirsch, Ingo SCE Dehler Varianta 65
21 21 Kalbe, Guido SCE H-Boot
22 22 Trinter, Heiner WSVR Elan Express 7/8
23 23 Günzel, Hermann SCAS Sudar Regatta OD
24 24 Müller, Julian SCE Laser Radial
25 25 Birk, Dieter SCE Soling
26 26 Wilke, Werner k. A. Dehler Varianta 18
27 27 Schröder, Florian SCE Dehler Varianta 18
28 28 Draude, Karl ESV 86 H-Boot
29 29 Brühne, Klaus SCE Dehler Varianta 18
30 30 Müller, Sophie SCE Laser Radial
31 31 Borgell, Dieter SSGE Drachen vor 1972
32 32 Scibura, Peter SCE Bavaria 707 7/8
33 33 Gebhardt, Sofia SCE Laser Radial
34 34 Gerken, Christian SCE Laser Standard
35 35 Nödel, Michael k. A. Dehler 28/S 7/8
36 36 Mühlhof, Sven SSGE Neptunkreuzer
37 37 Neige, Lars k. A. Dehler Sprinta Sport D 25
38 38 Gerken, Manfred SCE H-Boot
39 39 Wagner, Bernd ESV 86 Dehler Varianta 18
40 40 Sauerbrei, Thorsten ESV 86 Yngling
41 41 Jaursch, Uwe ESV 86 H-Boot
42 42 Seger, Uwe USC Dehler 28/S 7/8
43 43 Stück, Dieter SCE Surprise
44 44 Viakofsky, Jürgen k. A. Jeanneau Sun Fast 20
45 45 Hadler, Wolf-Rüdiger SCE Drachen
46 46 Brixel, Walter k. A. Etap 20 7/8
47 47 Stach, Klaus SGK Popcorn
48 48 Renner, Christoph k. A. Sailmaster 22 7/8
49 49 Hofmann, Marie SCE Laser Radial
50 50 Erger, Raimund SCE H-Boot
51 51 Koch, Erwin SCE Fun O.D.
52 52 Deigmann, Dieter SCE H-Boot
53 53 Sauerbrei, Rüdiger ESV 86 H-Boot
54 54 Nöcker, Thomas SCE J/80
55 55 Wachenfeld, Victoria SCE H-Boot
56 56 Schuhmacher, Horst SCE H-Boot
57 57 Trompeter, Dirk SCE SunBeam 22
58 58 Mahling, Heiko SCE H 26
59 59 Kramer, Max SCE Laser Radial
60 60 Urban, Ralf SCAS H-Boot
61 61 Sommerlad, Frank SCE H-Boot
62 62 Fuchs, Wilfried SCE Soling
63 63 Höhne, Heike SCE Soling
64 64 Borchert, Lars k. A. Dyas
65 65 Volavsek, Boris ESV 86 Marström M20
66 66 Höfener, Michael k. A. Dehler Varianta 65
67 67 Irgang, Malte SCE Hobie 16
68 68 Schlune, Jörg SCR Asso 99
dnf 72 Barie, Marcel SCAS Soling
dnf 72 Mieslinger, Alois ESV 86 Tornado, olympisch
dnf 72 Weinreich, Marcel k. A. Conger